O nas

O nas

Knihinicka Dance Team to grupa tańca nowoczesnego z Jeleniej Góry która powstała w 2016 roku lecz jej nazwa na dobre zakorzeniła się w roku 2018. Nasza historia jest dynamiczna, ponieważ przygoda taneczna zaczęła się od niespodziewanego triumfu. Pierwsze Mistrzostwa w historii tej grupy i od razu osiągnięty najwyższy szczebel podium! Skromna i na początku mała grupka tancerzy w stylu hip hop swoją pracą i determinacją zostali Mistrzami Świata w kategorii street dance fusion show. Dzięki temu osiągnięciu następne lata zaczęły obfitować w poszerzenie grupy o ilość tancerzy oraz naukę nowych styli tańca, które z powodzeniem prezentowaliśmy na wszystkich zawodach. Ta grupa rozwijała się w niesamowitym tempie. Nowe osoby z jeleniogórskich szkół chętnie przychodziły z werwą na zajęcia by osiągać kolejne sukcesy. Zarażeni miłością do tańca oraz do konkurowania na różnego rodzaju mistrzostwach, turniejach i pokazach szybko zostaliśmy grupą typowo mistrzowsko-turniejową. Nasza trenerka kładzie nacisk na pokonywanie trudności, ciągły rozwój i uczestnictwo w zawodach.

Grupa która jest jak jedna wielka rodzina, na zajęciach jest podzielona na dwie grupy: Jazz dance Show oraz Hip Hop Show. Dzieci same decydują w których stylach czuja się lepiej (można być także w obu grupach). Często jednak łączymy się w jedność jak organizowane są wyjazdy, obozy, mistrzostwa i warsztaty. Do grupy Knihinicka Dance Team należą także inne grupy, które prowadzone są w okolicach Jeleniej Góry w innych miejscowościach. Są to grupy gimnastyki akrobatycznej, disco dance oraz hip hop. W tych miejscowościach często wyłaniane są zdolne, chętne i ambitne dzieci które dołączają do stałej zaawansowanej grupy Mistrzowskiej w Jeleniej Górze. Nasza grupa ma na swoim koncie już ponad 75 medali, tytułów Mistrza i Vice Mistrza Polski, Europy i Świata.

Taniec to nasza pasja i styl życia. Wraz z naszą główną trenerką chcemy osiągać sukcesy, dobrze się bawić i kreować naszą przyszłość. W każdym nowym roku szkolnym tworzymy nabory do grupy Knihinicka Dance Team w Jeleniej Górze. Dołączyć może każdy kto ma chęci, podstawy taneczne, będzie zaangażowany w treningi oraz poważnie traktuje pasje jaką jest taniec na Mistrzostwach.